Tulokset 2015 – 1/2-maraton

13.9.2015 juostun 85. Kaisaniemen Juoksun tulokset.

Jos tuloksissa on jotain kysyttävää tai kommentoitavaa, niin olethan yhteyksissä sähköpostitse osoitteeseen tapahtumat@runhigh.fi ja selvitetään asia!

1/2-maraton

Sarja Etunimi Sukunimi Seura / Kaupunki Tulos
Miehet
1 Kim Harju Helsinki Triathlon 1:23:08
2 Timo Honka Helsinki Triathlon 1:28:08
3 Antti Haapalainen Sisu – Sulkapojat 1:29:30
4 Timo Sali Helsinki 1:29:53
5 Tommi Rötkin 1:30:00
6 Jussi Uusihakala 1:32:09
7 Matti Näsi Turku 1:32:32
8 Arto Pajunen Alastaipale 1:32:57
9 Juhana Myllyniemi Runner’s High 1:33:30
10 Hannu Simola London City AC 1:36:07
11 Henning Henschel Helsingfors 1:41:15
12 Ilmari Saarinen 1:42:30
13 Kari Sihvonen Helsinki 1:43:34
14 Jussi Raatikainen Järvenpää 1:43:38
15 Levente Galambosi Kerava 1:49:33
16 Arto Matilainen Espoon Tapiot 1:49:47
17 Mikko Lehtiniemi Helsinki 1:51:22
18 Juho Kilponen Kuhmo 1:55:10
19 Ilmari Saarinen Turku 1:56:22
20 Ilari Peura Rakkauden Puolimaraton 1:56:34
21 Arttu Hokkanen Helsinki 1:56:43
22 Jaanus Hein Eestlane välismaal 1:59:19
23 Janne Pentunen Helsinki 2:02:39
24 Antti Soininen Helsinki 2:05:43
25 Frej Lindholm Helsinki 2:07:02
26 Miikka Jaakkola Espoo 2:10:02
27 Vesa Tanskanen 2:11:30
28 Tatu Harviainen Helsinki 2:13:12
29 Jussi Roine Miten meni, noin niinku omasta mielestä? 2:14:05
30 Juhani Saarinen Vantaa 2:18:32
M40
1 Thomas Schreven 1:21:09
2 Antti Komonen SPU 1:23:32
3 Staffan Nylund Helsingfors 1:31:14
4 Jari Huovinen Joensuun Kataja 1:32:03
5 Juha Tolonen Espoo 1:37:36
6 Tommi Viitala Helsinki 1:38:12
7 Veka Ohtamaa Gigless Skatta Drummer 1:38:19
8 Esa Koli FMR 1:40:20
9 Antti Sorsa Antin Maali 1:41:31
10 Janne Viljanen Helsinki 1:41:44
11 Petri Puroaho Helsinki 1:42:28
12 Sami Ollikkala Kerava 1:47:30
13 Antti Latva-Koivisto LGM Oy 1:53:22
14 Michael Saxén Helsinki 1:54:20
15 Petri Eskelinen Helsinki 1:54:45
16 Tomi Timonen Espoo 1:55:38
17 Juha Petterson Helsinki 2:01:15
18 Mika Palmu Vantaa 2:03:27
19 Tero Hultamo Hattula 2:14:14
20 Harri Apell Järvenpää 2:36:52
M50
1 Fred Keus Vantaa 1:36:19
2 Jouni Jurmu IF Sibbo -Vargarna 1:42:13
3 Mika Lehtovirta Cycling Academy 1:49:34
4 Esa Hyvärinen Helsinki 1:52:20
5 Aimo Hoffren Espoon Latu 1:56:48
6 Igor Tikka Lappeenranta 2:05:46
7 Juha Jaatinen Helsingin Kisa-Toverit 2:10:57
8 Kari Puhtimäki Seinäjoki 2:25:18
M60
1 Leo Rankin Williams lake road runners 1:46:06
2 Pekka Ranta Kymensalon Kiisto 1:48:22
3 Pertti Karppinen Helsinki 2:01:48
Naiset
1 Sofia Nilsson Helsinki 1:31:32
2 Elisa Kaasalainen Vantaa 1:38:26
3 Johanna Niissalo Vantaa 1:38:38
4 Sini Myllys Helsinki 1:41:43
5 Lea Oja HelTri 1:44:34
6 Tiina Jokinen Hesperian Hölkkä 1:45:26
7 Jonna Railio HKV 1:45:58
8 Sanna Lehtonen Helsinki 1:47:02
9 Julianna Rikkonen Järvenpää 1:48:58
10 Outi Patrikainen Helsinki 1:49:16
11 Sari Koivumäki Leppävaaran Sisu ry 1:49:57
12 Tuula Lassila Samba Trail Running Club 1:50:13
13 Olga Kivikangas Västerskog, Sipoo 1:50:26
14 Anna-Maria Mende 1:55:10
15 Kitta Huopainen Rakkauden Puolimaraton 1:56:34
16 Katariina Kekki Helsinki 1:57:08
17 Noora Armila Helsinki 1:59:16
18 Lumikukka Socada HePo 2:00:08
19 Rosanna Rekola Helsinki 2:00:58
20 Annika Aarnio Helsinki 2:03:18
21 Kaisa Isokääntä Helsinki 2:03:29
22 Ida Sulkunen Okayama 2:05:13
23 Terhi Kalema 2:06:26
24 Mila Vuorenmaa Helsinki 2:07:14
25 Anna Hirvilammi Lohja 2:08:11
26 Josefiina Alinen Helsinki 2:08:34
27 Outi Lyytinen Helsinki 2:08:56
28 Tiina Korjus lut 2:09:09
29 Jenni Emilia Lauhia Helsinki 2:10:15
30 Johanna Savolainen Helsinki 2:11:27
31 Eveliina Takasuo Espoo 2:12:00
32 Katja Harviainen Helsinki 2:13:12
33 Kati Pajari Kerava 2:13:25
34 Ninni Hakala Helsinki 2:14:07
35 Piia Janttonen Helsinki 2:14:07
36 Raisa Hultamo Hattula 2:14:14
37 Taija Kosonen Helsinki 2:15:34
38 Maija Tenhunen Espoo 2:15:40
39 Sanja Ojala Helsinki 2:16:30
40 Roosa Laakso Ihode 2:17:22
41 Peppi Torkkeli Rauma 2:17:22
42 Verna Vesanen Helsinki 2:18:23
43 Elina Jaakkola Espoo 2:23:13
44 Christa Kantonen Salo 2:34:15
45 Sini Aaltonen Salo 2:38:17
N40
1 Johanna Partti Runner’s Club 1:39:54
2 Heidi Harjanne Esbo 1:49:00
3 Maisa Lehtovuori Kerava 1:55:12
4 Tiina Hilden Järvenpään Palo 1:58:42
5 Emma Pietarila Hesarin harppojat 2:01:44
6 Outi Parkkonen Tuusula 2:04:47
7 Petriikka Pohjanheimo Hesarin harppojat 2:04:52
8 Oxana Tikka Lappeenranta 2:05:46
9 Erica Sjölund Tenala 2:08:28
10 Kati Jääskeläinen Helsinki 2:09:54
11 Virpi Backlund Korson Kengurut 2:10:26
12 Pauliina Remes Helsinki 2:19:18
13 Kaisa Spilling Helsinki 2:19:18
N50
1 Leena Jukarainen Hollola 2:08:05