Tulokset 2014 – Puolimaraton

84. Kaisaniemen Juoksun puolimaraton päästiin juoksemaan aurinkoisessa syyssäässä. Lähtölaukauksen ampui Helsingin Kisa-Tovereiden puheenjohtaja Eero Vuori. Miesten kilpasarjojen nopeimman ajan 1:20.20 juoksi Tuomas Mansikka ja  naisten sarjan voittoon raastoi  Runner’s High:n Tuomo Salosen valmentama Helsingin Jyryä edustava Veera Lehto ajalla 1:33.35.

Jos tuloksista on kysyttävää, niin ota yhteyttä tapahtumat@runhigh.fi ja selvitetään asia!

Kaisaniemen Juoksun 5km tulokset löydät täältä.

Nimi Seura / Kaupunki Aika
Miehet
1 Tuomas Mansikka Helsinki 1:20:21
2 Jukka Pasanen Runner’s Club 1:23:34
3 Jonne Eskola Jes Training 1:27:35
4 Juha Kulomäki SKH-Isännöinti Oy 1:29:48
5 Pekka Niemelä eSimo 1:31:02
6 Jussi Uusihakala 1:31:17
7 Peeter Vahi HKT 1:31:20
8 Aki Aunala Helsinki 1:31:21
9 Tommi Rötkin 1:31:42
10 Timo Paasonen Kafa 1:33:40
11 Tuomas Suni Helsingin Kisa-Veikot 1:33:53
12 Markus Majer Helsinki 1:34:49
13 Manuel López Helsinki 1:35:27
14 Jukka Vahti Helsinki 1:35:35
15 Tommi Viitala Helsinki 1:35:38
16 Esa Koli FMR 1:35:50
17 Marko Enberg KU-58 1:36:21
18 Jari Niemelä Geberit Oy 1:37:20
19 Hannu Simola espoo 1:38:35
20 Sami Viklund 1:39:01
21 Antti Hurtig Helsinki 1:40:00
22 Markku Lintunen Helsinki 1:40:36
23 Johan Carlsson Helsinki 1:41:11
24 Jouni  Jurmu IF Sibbo Vargarna 1:42:01
25 Timo Laaksonen 1:42:12
26 Mikael Siitonen Runner’s High 1:42:15
27 Santtu Salminen Kirkkonummi 1:42:15
28 Pekka Kinnari Helsinki 1:44:20
29 Jussi Oikarainen 1:44:22
30 Jarmo Kokkonen 1:44:34
31 Antti Latva-Koivisto LGM Oy 1:44:36
32 Mika Haapanen-Suojala Helsinki 1:47:13
33 Teemu Väänänen 1:50:52
34 Jussi Seppänen Kansallisooppera 1:52:46
35 Jarkko Soronen Helsinki 1:55:31
36 Christian Utti Espoo 1:56:48
37 Mikko Toivonen RHEA Running Club 1:57:06
38 Niko Rohleder Deap East Runners 1:58:17
39 Pete Suhonen Helsinki 2:02:57
40 Juha Jaatinen Helsingin Kisa-Toverit 2:04:28
41 Alex Herrera San Jose 2:05:44
42 Petteri Pajari Helsinki 2:07:33
43 Teppo Hirvikunnas Helsinki 2:11:21
44 Jere Nivukoski Espoo 2:18:38
45 Ville Honkavirta FaBBo 2:18:39
Naiset
1 Veera Lehto Helsingin Jyry 1:33:35
2 Paula Havu Espoo 1:37:27
3 Johanna Partti Runner’s Club 1:38:42
4 Kristi Pokka Leppävaaran Sisu 1:42:08
5 Emmaleena Nurmi Helsinki 1:44:38
6 Elisa Kotamäki Helsinki 1:45:08
7 Laura Timonen Vantaa 1:45:26
8 Kaisa Puustinen 1:49:59
9 Irina Shivireva Helsinki 1:51:38
10 Emilia Suhonen Runner’s High 1:52:34
11 Laura Kaataja Helsinki 1:52:52
12 Jaana Porsanger Helsinki 1:59:41
13 Pinja Savolainen Capitao 2:03:01
14 Hanna-Maija Alen Espoon musiikkiopisto 2:03:24
15 Kaisa Barkman Helsinki 2:04:18
16 Satu Ranta Espoo 2:08:21
17 Kati-Annika Knief Helsinki 2:11:08
18 Hanna-Mari Anttonen Helsinki 2:11:11
19 Jonna Myllymaa Helsinki 2:15:07
20 Raija  Kujanpää Turku 2:15:11
21 Aila Hätönen 2:21:51
22 Heini Larros Helsinki 2:49:41

Nimi Seura / Kaupunki Aika
M kunto
1 Kristofer  Jäntti Espoo 1:29:33
2 Jouni Viskari Fujitsu Finland 1:34:55
3 Hannu Horko Espoo 1:35:23
4 Fred Keus Vantaa 1:36:40
5 Jan Tammela Helsinki 1:41:04
6 Janne Viljanen Helsinki 1:41:54
7 Albert Lehtovirta Helsinki 1:43:47
8 Sami Nikula Helsinki 1:44:00
9 Jaime Ysern Helsinki 1:46:34
10 Fernando Ramirez Espoo 1:46:34
11 Markus Hurskainen Helsinki 1:46:45
12 Antti Myllys Tuusula 1:47:26
13 Markus Asikainen Helsinki 1:48:26
14 Tommi Grönholm Stara 1:49:27
15 Mika Knuuti Helsinki 1:49:56
16 Vesa Riekkinen Helsinki 1:54:18
17 Eetu Sillanpää Helsinki 1:58:03
18 Janne Pentunen Helsinki 1:59:37
19 Tero Alanko Vantaa 1:59:39
20 Janne Salin helsinki 2:00:19
21 Aki Kunnas Vantaa 2:01:06
22 Ari Luotonen Helsinki 2:02:37
23 Ari Kalevi Lehtonen Dyrehaven motionsklub (Hjerteforeningen) 2:02:40
24 Tuomo Tiitinen Helsinki 2:03:37
25 Antti Suikkanen Imatra 2:03:44
26 Perttu Koistinen Helsinki 2:04:53
27 Seppo Niemi Helsinki 2:04:58
28 Janne Alakoski 2:05:00
29 Miikka Kaskinen Espoo 2:07:45
30 Antero Rintala Kauniainen 2:08:53
31 Jouni Mäkinen Metropolia 2:08:53
32 Antto Hinkkanen Team Hoffman 2:09:14
33 Arttu Hokkanen Helsinki 2:10:05
34 Petri Holopainen Siuntio 2:11:15
35 Heikki Tontti Necman 2:12:29
36 Timo Ojanen Tuusula 2:14:22
M40
1 Timo Paasonen Kafa 1:33:40
2 Manuel López Helsinki 1:35:27
3 Marko Enberg KU-58 1:36:21
4 Markku Lintunen Helsinki 1:40:36
5 Johan Carlsson Helsinki 1:41:11
6 Jarmo Kokkonen 1:44:34
7 Mika Haapanen-Suojala Helsinki 1:47:13
8 Jussi Seppänen Kansallisooppera 1:52:46
9 Pete Suhonen Helsinki 2:02:57
10 Petteri Pajari Helsinki 2:07:33
M50
1 Peeter Vahi HKT 1:31:20
2 Jouni  Jurmu IF Sibbo Vargarna 1:42:01
3 Mikko Toivonen RHEA Running Club 1:57:06
4 Juha Jaatinen Helsingin Kisa-Toverit 2:04:28
N kunto
1 Anna-Stina Wiklund HelTri 1:48:12
2 Linda Ahlqvist Helsinki 1:51:24
3 Tiia Jokinen Espoo 1:54:53
4 Laura Haapa Helsinki 1:55:35
5 Katja Lovén Helsinki 1:59:06
6 Aino Hästö 2:00:36
7 Suvi Tormonen 2:00:58
8 Päivikki Kääriäinen Helsinki 2:01:10
9 Kaisa Isokääntä Helsinki 2:02:33
10 Marja Mäkelä kerava 2:05:09
11 Satu Vepsäläinen Espoo 2:07:52
12 Sirkka Palonen Helsinki 2:07:58
13 Satu Korhonen Helsinki 2:10:43
14 Ella Ojanperä 2:10:51
15 Helena Koivisto Helsinki 2:11:28
16 Miia Finne Espoo 2:11:28
17 Terhi Kalema Helsinki 2:11:59
18 Katja Knuuttila Kerava 2:13:17
19 Tanja  Apajamies Helsinki 2:14:17
20 Ronja Rajala Helsinki 2:16:30
21 Kylli Palla HKT 2:17:18
22 Anitra Ingalsuo Valkeakoski 2:19:24
23 Minna Salorinne Runner’s High 2:19:25
24 Sophie Aro Espoo 2:19:49
25 Laura Hanste-Asikainen Helsinki 2:20:07
26 Aino  Junnila Patisserien kuntohipit 2:20:09
27 Tuula  Suikkanen Imatra 2:20:27
28 Annika Virtanen Kerava 2:21:05
29 Mikaela Hongell helsingfors 2:23:24
30 Tiina Kärkkäinen Nummela 2:24:36
31 Susanna Vuori Patisserien kuntohipit 2:25:11
32 Minna Ikonen Helsinki 2:25:13
33 Jenna  Snellman Helsinki 2:32:16
34 Rina Hallaperä Espoo 2:46:44
35 Eija Ronkainen Kellokoski 3:06:41
36 Isa Ramu Fennia 3:06:41
N40
1 Kaisa Barkman Helsinki 2:04:18
2 Heini Larros Helsinki 2:49:41
N50
1 Kristi Pokka Leppävaaran Sisu 1:42:08
2 Jaana Porsanger Helsinki 1:59:41
3 Raija  Kujanpää Turku 2:15:11
N60
1 Aila Hätönen 2:21:51