Tulokset 2014 – 5km

84. Kaisaniemen Juoksun 5 kilometrin nopein oli naisten sarjan voittaja Minna Lamminen ajalla 17.08. Miehistä paras oli Richard Robinson ajalla 17.13. Lähtölaukauksen ampui TUL:n Suur-Helsingin piirin toiminnanjohtaja Hannu Ahonen.

Jos tuloksista on kysyttävää, niin ota yhteyttä tapahtumat@runhigh.fi ja selvitetään asia!

Kaisaniemen Juoksun puolimaratonin tulokset löydät täältä.

Nimi Seura / Kaupunki Aika
Miehet
1 Richard Robinson Helsinki 0:17:13
2 Tomi Kanto Cycle Team Center 0:17:16
3 Jere Sipponen Turun Urheiluliitto 0:17:48
4 Carlos Rodríguez Suáñez La Coruña 0:18:29
5 Tomi Savolainen Etelä-Helsingin Puolukka 0:18:50
6 Sami Alanen Vantaa 0:18:53
7 Jussi Myllyniemi Runner’s Club 0:19:07
8 Marko Kuosmanen Espoo 0:19:26
9 John Sperryn Wellbring 0:19:30
10 Masi Rinkinen Helsinki 0:19:46
11 Jukka Saarikko Levytukku 0:20:04
12 Mikael Hästö Helsinki 0:21:25
13 Timo Alatalkkari KU-58 0:21:29
14 Densu Bilici Helsinki 0:21:47
15 Markku Piittari Helsinki 0:21:48
16 Onni Niemelä Oulu 0:23:53
17 Olavi Lampinen Spove 0:37:38
Naiset
1 Minna Lamminen Runner’s High 0:17:08
2 Minna Maasilta Runner’s Club 0:19:26
3 Riikka Pirinen HKV 0:20:12
4 Mari Ulkuniemi Runner’s High 0:20:29
5 Laura Hievanen Runner’s Club 0:20:47
6 Jenna Säkkinen Helsinki 0:20:51
7 Tiia Kuparinen Helsinki 0:21:20
8 Johanna Honkanen SPU 0:21:31
9 Virpi Ruohomäki Helsinki 0:21:54
10 Kaija Sivonen Runner’s Club 0:21:58
11 Sirpa Pääkkönen Sotkamon Jymy 0:22:05
12 Ilona Haarlaa Helsinki 0:22:14
13 Merja Samuelsson Järvenpään Palo 0:22:15
14 Arja Vesterholm Helsinki 0:22:46
15 Tiina Haarlaa Helsinki 0:22:47
16 Jenni Ketto Helsinki 0:23:08
17 Outi Junell Vantaa 0:23:39
18 Heta Sinkkonen helsinki 0:24:10
19 Maria Laine FMR 0:26:41
20 Hilkka Majander Vaatturi 0:28:38
21 Virpi Koskela 0:29:11
22 Salla Serenius HKT 0:30:03
23 Salima Katmiry HKT 0:30:57
24 Tiina Stenvall Helsingin Kisa-Veikot 0:31:38
25 Tracy Semmler-Booth 0:31:58
26 Airi Mauno Sporttiveteraanit 0:32:07

 

Nimi Seura / Kaupunki Aika
M kunto
1 Ravel Siirde HKT 0:20:24
2 Juha Nurmela Arc-Sport 0:21:23
3 Frans-Anton Flander HKT 0:21:34
4 Timo Hujanen Helsinki 0:21:57
5 Samuli Karjalainen Helsinki 0:23:15
6 Heikki Karjalainen Helsinki 0:24:03
7 Markku Vitikainen HNMKY 0:24:08
8 Vesa Lappi Bandits 0:24:20
9 Petri  Hämäläinen Helsingin Jyry 0:24:20
10 Jan Rosnell Helsinki 0:24:36
11 Marko Lumppio Espoo 0:25:00
12 Kimmo Ikala Vantaa 0:25:44
13 Henri Backman Helsinki 0:29:21
14 Jorma Uhtakari Espoo 0:32:07
M19
1 Densu Bilici Helsinki 0:21:47
M40
1 Sami Alanen Vantaa 0:18:53
2 Marko Kuosmanen Espoo 0:19:26
3 John Sperryn Wellbring 0:19:30
4 Timo Alatalkkari KU-58 0:21:29
M50
1 Onni Niemelä Oulu 0:23:53
M60
1 Olavi Lampinen Spove 0:37:38
N kunto
1 Kätlin Liibert Vantaa 0:24:01
2 Annamari Heimonen Eduhouse Oy 0:24:08
3 Tiina Laino Cycle Team Center 0:24:57
4 Mirja Färkkilä-Järvinen Helsinki 0:25:27
5 Katja Paanala Helsinki 0:25:43
6 Melisa Yönlü Runner’s High Oy 0:26:01
7 Mari Paanala Helsinki 0:27:09
8 Margareeta Häkkinen Helsinki 0:27:16
9 Henrietta Hermansson 0:27:31
10 Päivi Uhtakari Espoo 0:27:39
11 Orvokki Helinko Espoo 0:28:00
12 Anne Ihanus Helsinki 0:28:03
13 Johanna Helle Helsinki 0:28:10
14 Andreas Slotte Helsinki 0:29:14
15 Annemari Huutola Nummela 0:29:20
16 Pulmu Waitinen Helsinki 0:29:27
17 Susanna Snellman Pimu Consulting Oy 0:29:29
18 Eevi  Snellman Helsinki 0:29:50
19 Hanna Oittila Lohja 0:29:57
20 Nienke Palm Porvoo 0:29:57
21 Marilla Palmen Helsinki 0:30:02
22 Hanna Lukkari Helsinki 0:30:03
23 Saila Laitinen Espoo 0:30:09
24 Michele Simeon Helsinki 0:30:11
25 Sanna Puhakka Nurmijärvi 0:30:31
26 Sonja Jaari Helsinki 0:30:58
27 Hietanen Eeva Helsinki 0:31:09
28 Leena Oittila Lohja 0:32:54
29 Pia Vilenius Espoo 0:32:55
30 Hanna  Haapasalo Helsinki 0:32:55
31 Annukka Mickelsson Helsinki 0:32:55
32 Katariina Jämsä-Pesonen Helsinki 0:33:34
33 Else Halttunen Helsinki 0:33:49
34 Laura Karttiala Vantaa 0:34:03
35 Sanna Halonen espoo 0:34:06
36 Saara Hoffmann Espoo 0:34:06
37 Ella Oittila Lohja 0:34:35
38 Hanna Pesonen Helsinki 0:35:09
39 Sanna-Maaria Tornivaara Tuusula 0:38:37
40 Enna Sandberg kirkkonummi 0:40:44
41 Anne Jauhanen kirkkonummi 0:40:48
42 Tiina Lustig Vantaa 0:40:49
43 Olivia Puntanen Helsinki 0:44:40
T15
1 Salla Serenius HKT 0:30:03
2 Salima Katmiry HKT 0:30:57
N40 Virpi Ruohomäki Helsinki 0:21:54
N40 Arja Vesterholm Helsinki 0:22:46
N40 Maria Laine FMR 0:26:41
N40 Tiina Stenvall Helsingin Kisa-Veikot 0:31:38
N50 Sirpa Pääkkönen Sotkamon Jymy 0:22:05
N50 Merja Samuelsson Järvenpään Palo 0:22:15
N50 Outi Junell Vantaa 0:23:39
N50 Virpi Koskela 0:29:11
N60 Hilkka Majander Vaatturi 0:28:38
N60 Airi Mauno Sporttiveteraanit 0:32:07