Tulokset 2013 – 1/2-maraton

Kaisaniemen Juoksun 2013 1/2-maratonin tulokset:

Muista myös parhaat treenivinkit ensi vuoteen joko Runner’s High:n Maraton- ja puolimaratonkoulusta tai eSimo-etävalmennuksesta.

Sarja Nimi Seura / Kaupunki / Yritys Tulos
1 M Lasse Hakulinen Helsingin Tarmo 1:21:53
2 M Tero Lehto Kanpin kiitäjät 1:29:25
3 M Eemeli Räihä 1:29:41
4 M Antti Haapalainen 1:32:21
5 M Tommi Rötkin 1:32:40
6 M Petter Junni 1:34:06
7 M Markus Vessman Helsinki 1:36:51
8 M Jaakko Kyllönen 1:38:24
9 M Angelos Emmanouilidis 1:39:38
10 M Tommi Viitala 1:40:34
11 M Jaime Ysern de la Calle 1:41:27
12 M Fernando Ramirez 1:41:27
13 M Kaarel Ljäkin Estonia 1:41:35
14 M Jacopo Chiapparino Helsinki Triathlon Ry 1:41:42
15 M Jussi Lyytinen Helsingin Törkymöykyt 1:42:08
16 M Patrik Levlin Solf IK 1:43:57
17 M Jani Koskinen Walk The Line 1:44:49
18 M Karri Teikari Citi 1:46:56
19 M Jussi Oikarainen 1:47:42
20 M Juho Kilponen 1:51:40
21 M Tuukka Lauriala 1:53:03
22 M Erkki Salo Helsinki 1:54:14
23 M Markku Riikonen 1:58:03
24 M Ferenc Vilisics 2:02:53
25 M Kimmo Wikman Kirkkonummi 2:03:09
26 M Perttu Koistinen 2:06:20
27 M Vesa Mäki sekalaiset suhauttajat 2:12:29
28 M Sami Pörsti Plutonium 2:14:40
29 M Jose Mattsson Yeah Bade -Club 2:16:57
1 M kunto Pontus Backlund Närpes OK 1:26:52
2 M kunto Jani Rintamaki 1:37:27
3 M kunto Oskari Toppari 1:39:19
4 M kunto Jaakko Poikonen 1:39:21
5 M kunto Petteri Naulapää 1:39:25
6 M kunto Jesse Sköld 1:41:44
7 M kunto Kai Groijula FC Cantona 1:48:30
8 M kunto Anssi Sorsa Helsinki 1:48:47
9 M kunto Juuso Saarelainen HP Roadrunners 1:49:15
10 M kunto Jussi Syväjärvi Hikihiipijät 1:51:47
11 M kunto Tatu Tamminen 1:52:03
12 M kunto Eero Vaarnas Jokivarren Jyske 1:53:58
13 M kunto Ari Aaltonen 1:53:58
14 M kunto Henri Ryhänen Runner’s High Maratonklubi 1:55:02
15 M kunto Juha Petterson 1:56:56
16 M kunto Joonas Kinnunen 1:57:05
17 M kunto Janne Turtiainen 1:57:50
18 M kunto Ville Kurru 1:58:03
19 M kunto Markus Leinonen Ski Team Leinonen 1:58:08
20 M kunto Janne Pentunen 1:59:28
21 M kunto Raimo Isometsä Hikihiipijät 2:01:47
22 M kunto Harri Lappalainen 2:02:52
23 M kunto Tuukka Matilainen 2:03:09
24 M kunto Tommi Sorsa Helsinki 2:04:04
25 M kunto Matti Muhli Herrasmieskiekkoilijat 2:04:31
26 M kunto Timo Rinkinen TTS 2:09:12
27 M kunto Heikki Nuutinen 2:14:49
28 M kunto Antti Loponen 2:23:34
29 M kunto Leo-Matti Lehtonen 2:25:25
30 M kunto Joeli Takala 2:28:15
1 M40 Antti Komonen Helsinki 1:25:52
2 M40 Pontus Londen Esbo-Seppä Marathon Team 1:26:06
3 M40 Tuomas Nupponen Pihkaniskat 1:28:30
4 M40 Marko Rantanen Syrjänmäen Vauhti 1:32:42
5 M40 Marko Enberg KU-58 1:33:52
6 M40 Petri Lehtinen Runner’s Club 1:38:34
7 M40 Janne Viljanen 1:45:16
8 M40 Petri Puroaho 1:45:26
9 M40 Antti Sorsa 1:48:30
10 M40 Johan Boholm 1:50:17
11 M40 Tage Svenfelt 1:51:20
12 M40 Simon Riesen 2:02:43
13 M40 Antti Mäntynenä Helsinki 2:08:37
1 M50 Jarmo Viitanen KU-58 1:31:40
2 M50 Fred Keus 1:33:38
3 M50 Urmas Telling Lahden Ahkera 1:37:17
4 M50 Jarmo Wahlfors Suomen Akatemia 1:40:34
5 M50 Jukka Anttalainen Helsingin Jyry 1:40:56
6 M50 Eero Heinilä 1:42:44
7 M50 Arto Nironen HKV 1:44:43
8 M50 Alpo Viitaharju Turku 1:47:04
9 M50 Tuomas Aho MP Juoksuklubi 1:50:44
10 M50 Veijo Hertell Helsinki 1:56:39
11 M50 Juha Jaatinen MeHu 2:04:55
12 M50 Seppo Niemi Ylöjärven Ryhti 2:06:48
13 M50 Hannu Aronen 2:14:23
1 M60 Hannu Parviainen Espoon Tapiot 1:36:06
2 M60 Jyrki Valkola Espoon Akilles 1:43:05
3 M60 Pekka Tiainen Helsingin Jyry 1:43:37
4 M60 Erkki Pennanen Espoo 2:00:21
1 N Johanna Niissalo 1:38:40
2 N Laura Timonen Vantaa 1:45:38
3 N Satu Jokela 1:45:58
4 N Lotta Korhonen 1:46:41
5 N Maria Westerlund Kirkkonummi 1:48:52
6 N Maija Räihä 1:53:22
7 N Emilia Kanniainen 1:58:02
8 N Maini Ryynänen 1:58:46
9 N Marianna Tuokkola 2:03:42
10 N Piia Teivonen sekalaiset suhauttajat 2:04:38
11 N Suvi Reijonen 2:06:43
12 N Iina Korhonen 2:06:46
13 N Erika Leinonen Töölön Kiri 2:11:29
14 N Eveliina Turunen 2:12:19
15 N Reetta Hotti 2:13:07
16 N Chen Meijuan Vantaa 2:14:56
17 N Laura Peltonen 2:17:09
18 N Johanna Häkkinen Turku 2:23:24
19 N Marja Junell VR-konserni 2:26:12
1 N kunto Maria Iso-Ketola 1:38:10
2 N kunto Laura Rötkin 1:47:31
3 N kunto Riina Tuomi 1:48:30
4 N kunto Henna Isometsä Hikihiipijät 1:49:51
5 N kunto Eerika Isometsä Hikihiipijät 1:51:47
6 N kunto Laura Haapa 1:55:41
7 N kunto Mari Juvani Hikihiipijät 1:58:42
8 N kunto Piia Riuttanen 2:00:52
9 N kunto Karoliina Tapola 2:01:33
10 N kunto Minttu Mustonen Närpes OK 2:01:42
11 N kunto Marja-Liisa Franssila 2:01:43
12 N kunto Ida Isometsä Hikihiipijät 2:01:46
13 N kunto Marja-Leena Isometsä Hikihiipijät 2:02:25
14 N kunto Laura Meriläinen 2:04:26
15 N kunto Tuire Korkalainen 2:05:25
16 N kunto Terhi Kalema 2:06:39
17 N kunto Emilia Mehtonen 2:06:43
18 N kunto Sanna Ryhänen Runner’s High Maratonklubi 2:07:01
19 N kunto Marja Mäkelä 2:08:29
20 N kunto Katri Paunu 2:09:17
21 N kunto Kirsi Soini 2:10:38
22 N kunto Sanna Yrjänä 2:10:56
23 N kunto Mari Rantanen 2:12:04
24 N kunto Suvi Jääskeläinen 2:12:29
25 N kunto Elina Toukonen Runner’s High Maratonkoulu 2:12:39
26 N kunto Satu Toivonen 2:12:45
27 N kunto Hilla Nuutinen 2:12:56
28 N kunto Venla Haapanen 2:13:07
29 N kunto Anne Luukkonen 2:14:02
30 N Kunto Maria Pörsti Heinolan juoksukoulu 2:14:40
31 N kunto Kati Mattila 2:14:49
32 N kunto Saija Luotola 2:14:51
33 N kunto Noora Lukumies 2:17:44
34 N kunto Anna-Mari Kinnunen 2:18:54
35 N kunto Laura Takala 2:21:42
36 N kunto Kristel Kirkma 2:22:14
37 N kunto Essi Repo 2:25:28
38 N kunto Linda Aikala 2:25:30
39 N kunto Tanja Karhu 2:27:34
40 N kunto Anna Bardy Runner’s High 2:28:52
41 N kunto Anu Törrö 2:30:33
42 N kunto Mia Meronen 2:31:14
43 N kunto Sanna Järvenpää 2:32:27
44 N kunto Liisa Tolvanen 2:32:53
1 N40 Mirja Vartiainen 1:31:29
2 N40 Katarina Nordström Tobk 1:44:29
3 N40 Kirsi Valonen Helsinki 1:56:39
4 N40 Sari Rautanen Tilastokeskus 1:58:12
5 N40 Leena Treuthardt 2:05:16
1 N50 Kati Oikarinen Runner’s Club 1:38:51
2 N50 Marja Parttimaa 2:23:16