Tulokset 2013 – 5 km

Kaisaniemen Juoksun 2013 5 kilometrin tulokset.

Muista myös parhaat treenivinkit ensi vuoteen joko Runner’s High:n Maraton- ja puolimaratonkoulusta tai eSimo-etävalmennuksesta.

Sarja Nimi Seura / Kaupunki / Yritys Tulos
1 M Anders Lindahl IF Länken 0:16:11
2 M Rudi Suoknuutti 0:18:26
3 M Ossi Kokkonen 0:18:38
4 M Harri Karjalainen 0:18:45
5 M Juho Kulomäki SKH-isännöinti Oy 0:18:55
6 M Petri Venäläinen 0:19:03
7 M Masi Rinkinen 0:19:05
8 M Antti Iso-Metsälä 0:19:09
9 M Jussi Pajunen 0:19:13
10 M Toni Udd 0:19:49
11 M Kim Mandelin Espoon Tapiot 0:19:52
12 M Jyrki Härmä Runner’s High 0:20:26
13 M Hannu Lahtinen Runner’s High Maratonkoulu 0:20:57
14 M Zachary Lakin 0:21:02
15 M Petri Gustafsson Stadin Jymy 0:21:28
16 M Esa Mikkonen Ilmarinen 0:21:41
17 M Densu Bilici 0:22:30
18 M Otso Mäkinen Umbra Software 0:22:43
19 M Jaakko Niemi 0:23:06
20 M Olli Alanko 0:24:12
21 M Ville-Vesa kilpeläinen 0:28:09
22 M Pasi Tilander 0:33:54
1 M kunto Juha Nurmela Arc-Sport 0:21:23
2 M kunto Juha Makkonen Tuusula 0:21:29
3 M kunto Olli-Pekka Lammi 0:22:46
4 M kunto Ambrosius Wollstén Plataani Oy 0:24:08
5 M kunto Sami Ollikkala Kerava 0:24:29
6 M kunto Jouko Metsi Tap.E 0:24:45
7 M kunto Markku Vitikainen HNMKY 0:24:47
8 M kunto Pertti Tuompo 0:25:26
9 M kunto Mikko Nurmela 0:25:26
10 M kunto Ralf Holmberg ETK 0:26:44
11 M kunto Henri Backman 0:28:34
12 M kunto Alex Åhl HIFK F05 0:29:19
13 M kunto Turre Åhl HIFK F05 0:30:17
14 M kunto Aurelijus Briedis Tikkurila Cowboys 0:30:33
15 M kunto Timo Pudas 0:33:39
16 M kunto Olavi Lampinen SpoVe 0:35:02
17 M kunto Tuomas Äärynen 0:35:04
18 M kunto Jorma Uhtakari Espoo 0:35:13
19 M kunto Ari Hämäläinen Pojuilijat 0:40:17
1 M40 Olev Org Espoo 0:18:49
2 M40 Mikael Siitonen Runner’s High 0:20:59
3 M40 Timo Seppälä 0:23:27
4 M40 Petri Hämäläinen Helsingin Jyry 0:24:43
5 M40 Vesa Lappi Bandits 0:25:15
1 M50 Sakari Takki 0:19:52
2 M50 Hannu Pousi SpoVe 0:21:21
3 M50 Mikko Toivonen 0:22:23
4 M50 Carl Myrberg ÅIFK 0:23:02
1 M60 Hannu Kakkinen Lieksan Urheilijat 0:24:40
1 N Laura Lajunen Runner’s High Eliitti 0:21:00
2 N Hele Haapaniemi Runner’s High 0:21:23
3 N Johanna Honkanen SPU 0:21:57
4 N Anu Katajisto 0:22:05
5 N Ira Gröhn Runner’s High Maratonkoulu 0:22:34
6 N Laura Henriksson 0:22:39
7 N Heli Udd 0:22:47
8 N Heta Mustonen 0:23:10
9 N Jaana Kosonen 0:23:53
10 N Krista Honkonen 0:24:54
11 N Päivi Stordell Vantaa 0:25:32
12 N Anette Boholm 0:26:10
13 N Outi Mäkinen 0:26:35
14 N Auli Kotamäki Helsinki 0:26:35
15 N Julia Alfthan-Kilpeläinen 0:28:09
16 N Sanna Saksala 0:30:06
17 N Kirsi Laatikainen 0:30:07
18 N Marja Hämäläinen 0:31:02
19 N Sanna Teino 0:42:44
1 N kunto Emmaleena Nurmi 0:22:18
2 N kunto Alexandra Kral-Leszczynski 0:22:44
3 N kunto Anu Holmstedt Espoo 0:23:05
4 N kunto Julia Pöyry Helsinki 0:23:06
5 N kunto Henriika Rantala 0:23:40
6 N kunto Sanna Hyvärinen Helsinki 0:24:38
7 N kunto Heta Sinkkonen 0:24:53
8 N kunto Annamari Heimonen Eduhouse 0:25:24
9 N kunto Laura Valpas 0:26:04
10 N kunto Sanna Ilmarinen 0:26:07
11 N Kunto Jenni Reijo 0:26:54
12 N kunto Katja Holtinkoski Vantaa 0:26:57
13 N kunto Kylli Palla HKT 0:27:32
14 N kunto Virpi Koskela Helsinki 0:27:32
15 N kunto Susanna Snellman Metropolia 0:28:36
16 N kunto Heidi Lehtonen 0:28:57
17 N kunto Jenna Snellman Sykki 0:29:11
18 N kunto Hanna Oittila 0:29:47
19 N kunto Maria Laine Terve Koulu ry 0:30:14
20 N Kunto Sari Hyvättinen 0:30:46
21 N kunto Kirsti Pienmaa 0:30:47
22 N kunto Minna Hietanen 0:30:47
23 N kunto Anne Värrälä 0:31:43
24 N kunto Suvi Retva 0:31:45
25 N kunto Minna Ståhl 0:31:49
26 N kunto Tarja Pulkkinen 0:31:49
27 N kunto Anni Vartola 0:32:25
28 N kunto Liisa Vall 0:32:44
29 N kunto Ilona Ahti 0:33:19
30 N kunto Mariella Gargano 0:33:39
31 N kunto Katarina Liljeström 0:33:41
32 N kunto Päivi Uhtakari Espoo 0:33:44
33 N kunto Hanna Takalo-Kippola 0:33:55
34 N kunto Anne Sjöroos 0:33:55
35 N kunto Netta Keski-Levijoki 0:33:58
36 N kunto Mirva Haltia-Holmberg 0:34:20
37 N kunto Leena Oittila 0:34:35
38 N kunto Riikka Leino Helsinki 0:34:37
39 N kunto Lydia Palo 0:35:04
40 N kunto Satu Rönnqvist 0:35:05
41 N kunto Eevi Snellman Helsinki 0:35:32
42 N kunto Heidi Burtsoff 0:36:15
43 N kunto Sanna-Maaria Tornivaara 0:38:41
44 N kunto Maria Vinberg KuKaKe 0:39:15
45 N kunto Mirja Vinberg-Mäkinen KuKaKe 0:39:15
46 N kunto Outi Kesäniemi 0:39:44
47 N kunto Sirpa Kärkkäinen 0:40:17
48 N kunto Heidi Käyhkö 0:40:35
49 N kunto Kirsi Käyhkö Helsinki 0:40:38
50 N kunto Terhi Tammilehto Vantaa 0:41:23
51 N kunto Hanna Vilppunen 0:42:25
52 N kunto Johanna Aavasalo 0:42:42
53 N kunto Anne Jauhanen 0:42:51
1 N19 Laura Turpeinen 0:23:11
2 N19 Sarah Yahya 0:24:10
3 N19 Julia Korhonen 0:25:51
4 N19 Binta Darboe HKT 0:27:32
1 N40 Victoria Blåfield Runner’s High Eliitti 0:21:59
2 N40 Arja Vesterholm 0:22:57
3 N40 Anu Vänskä 0:26:10
4 N40 Johanna Patrikainen 0:34:14
5 N40 Olivia Puntanen 0:42:37
1 N50 Outi Junell 0:26:23
2 N50 Anne Boholm 0:28:31
1 N60 Airi Mauno SpoVe 0:34:06
1 P15 Olli Lappi Helsinki 0:22:39
2 P15 Luukas Ollikkala Kerava 0:25:40
1 T15 Anne Niemi 0:24:02
2 T15 Meeri Anttalainen HKT 0:25:13
3 T15 Oona Mannila Karijoki 0:33:19